Size bir telefon kadar yakınız
0 534 283 58 78
Dil Seçin
trende

Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

18.05.2020
41 görüntülenme
Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

1. adım: Otomatik güncellemelere veda etmek için Windows ve R tuşuna aynı anda basarak veya Başlat menüsünü açarak Çalıştır bölümüne geçiyoruz. Çalıştır bölümüne “services.msc” yazarak Hizmetler bölümününü açıyoruz.

Windows 10 otomatik güncelleme kapatma - 1

2. adım: Açılan ekranda işletim sistemindeki Hizmetler karşınıza çıkacak. Bu bölümde sayfayı aşağı doğru kaydırarak veya W tuşuna birkaç kez basarak Windows Update‘yi seçiyoruz.

3. adım: “Windows Update” seçeneğine farenin sağ tuşu ile tıklıyoruz ve “Özellikler” seçeneğine tıklıyoruz.

Windows 10 otomatik güncelleme kapatma - 2

4. adım: Karşımıza çıkan Özellikler penceresinde “Başlangıç Türü” seçeneğini “Devre Dışı” olarak ayarlıyor ve “Uygula” butonana tıklıyoruz. Tebrikler, Windows 10 otomatik güncelleme kapatma işlemini başarıyla tamamladınız!

Windows 10 otomatik güncelleme kapatma - 3

Otomatik güncellemeleri açmak istediğinizde tek yapmanız gereken: aynı yolu takip etmek ve Başlangıç Türü seçeneğini “Otomatik” olarak ayarlamak.

Windows 10 otomatik güncelleme kapatılmalı mı?

Otomatik güncelleştirmeleri kapatmanın avantaları ve dezavantajları var. En büyük dezavantaj: Microsoft’un yayınladığı güvenlik güncelleştirmeleri ve diğer iyileştirmelerin cihazınıza otomatik olarak yüklenmeyecek olması.

Avantajı: Kısıtlı bir internet paketine sahipseniz, güncelleştirmelerin kotanızı düşürmesinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca şirketlerde kullanılan ve kritik veriler barındıran bilgisayarlarda güncelleştirmeleri yüklerken herhangi bir sorun ihtimaline karşı temkinli davranılıyor, gelen geri bildirimlere bakılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN