Sunucu Destek ve Yapılandırma

Genel Bakış

Hiç şüphe yokki günümüzde firmaların sahip oldukları en önemli değerlerden birisi de kurumsal ve ticari verileridir. Dolayısı ile bu verilerin güvenliği ve erişileblirliği firmalar için hayati önem arz etmektedir.

Giriş seviyesi workgroup sunucu çözümlerinden, cluster, rack çözümler, yüksek erişilebilirlik özelliklerine sahip sunucu çözümlerine kadar geniş bir yelpazede projelendirme, uygulama ve destek hizmetlerimiz ile her zaman yanınızdayız.

Sunucu temin kurulum ve yapılandırma süreci aşağıdaki şekilde gerçekleştirilmektedir;
Teknik araştırmalar ve karşılıklı müzakereler sonucu, işletmenizin ihtiyaç duyduğu sunucu ya da sunucular donanımsal olarak belirlenir ve temin edilir. 

İhtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak kullanmanız gereken işletim sistemleri ve yazılımlar belirlenir ve yazılımlar temin edilerek gerekli kurulumları yapılır ve lisanslanır. (Windows Server 2016- 2019 vb.…)

Kurulan işletim sistemi üzerine ihtiyacınız olan hizmetler (WEB-DNS-FTP-MAIL-NAS-SAN vs..) kurularak konfigürasyonları yapılır.

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu ya da önceden kullandığınız Ticari ve kurumsal yazılımlar belirlenir ve kurulumları gerçekleştirilir.

Sistemin kısmen güvenliği sağlanarak gerekli teknik testler yapılır ve sistem tamamlanarak devreye alınır.

Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sunucular için sizlere konusunda uzman kadromuz ile anında Teknik Destek sunmaktayız.
Sizde, işletmenizin ihtiyaç duyduğu ürünlerin belirlenmesinde ve bu ürünlerin doğru konumlandırılmasına, mevcut altyapıya uygun tasarlanıp kurulmasına, yüksek verimlilikte çalışmasına, oluşan hataların en hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesine kadar birçok alanda bizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Kurulumlar

Bu kapsamda sizlere sunacağımız hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

Active Directory Tasarım

Active Directory Migration

Domain Controller

Terminal Server Kurulumu

Database Server

IIS Hizmetleri

Group Policy Çözümleri

Windows SharePoint Services

Microsoft Server 2003-2019

ISA Server Çözümleri

Web sunucu

mail sunucu

ftp sunucu

Proxy sunucu

linux sunucu