outlook YEDEKLEME HİZMETLERİ

Genel Bakış

Kötü niyetli kişiler tarafından veya kullanıcı hatalarından dolayı E-posta kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu durum size veya şirketinize ciddi zararlar verebilir. E-posta yedeklerinizi alt yapı maliyeti yapmadan buluta yedekleyebilirsiniz.  E-posta kayıpları yaşamazsınız.

E-Posta Yedekleme özelliğini aktif hale getirdiğinizde Narbulut bilgisayarınızda bulunan PST dosyalarını bulur ve listeler. Size hangilerini yedekleyeceğinize karar vermek kalır.

Bilgisayar sayınız çoksa bu işlemi tüm cihazlarınız için politika yazarak kolayca yapabilirsiniz. Politikada PST yedekleme metodunu otomatik seçerek, yedekleme periyodunu belirtirsiniz. Politikayı tüm kullanıcılarınızı eklediğiniz gruba tanımladığınızda işleminiz bitmiştir. Bilgisayar sayınız ne kadar fazla olursa olsun hepsinde yedekleme işlemini başlatmış olursunuz. Narbulut otomatik olarak PST dosyalarını bulur ve yedeklemeye başlar.

  •  
  • Otomatik Yedekleme
  • Manuel Yedekleme
  • PST Dosyası Seçebilme
  • Yedekleme Zamanı
  • Versiyon Takibi
  • Uzaktan Yönetim

Tüm PST dosyalarınız şirket dışında Narbulut güvencesiyle saklanır. Panel aracılığıyla PST dosyalarınızın istediğiniz versiyonlarına her yerden ulaşabilir, yedekleme durumunuzu anlık olarak takip edebilirsiniz.

 

KVKK Gereği Bulut Yedekleme

3.4.Kişisel Verilerin Bulutta Depolanması

Kişisel verilerin bulutta depolanması, hukuka aykırı işlemenin ve erişimin önlenmesi ile hukuka uygun muhafaza yükümlülüğü olan veri sorumlusunun kendi bilgi teknolojileri sistemi ağından ayrılmasına ve kişisel verilerin bulut depolama hizmeti sağlayıcıları tarafından işlenmesine eden olduğundan, bu durum birtakım riskleri beraberinde getirmektedir.

Bu nedenle, bulut depolama hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan güvenlik önlemlerinin de yeterli ve uygun olup olmadığının veri sorumlusunca değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, bulutta depolanan kişisel verilerin neler olduğunun detaylıca bilinmesi, yedeklenmesi, senkronizasyonun sağlanması ve bu kişisel verilere gerekmesi halinde uzaktan erişim için iki kademeli kimlik doğrulama kontrolünün uygulanması önerilmektedir.

Söz konusu sistemlerde yer alan kişisel verilerin depolanması ve kullanımı sırasında, kriptografik yöntemlerle şifrelenmesi, bulut ortamlarına şifrelenerek atılması, kişisel veriler için mümkün olan yerlerde, özellikle hizmet alınan her bir bulut çözümü için ayrı ayrı şifreleme anahtarları kullanılması gerekmektedir.

Bulut bilişim hizmet ilişkisi sona erdiğinde; kişisel verileri kullanılır hale getirmeye yarayabilecek şifreleme anahtarlarının tüm kopyalarının da yok edilmesi gerekir.

HİZMETLER

Bu kapsamda sizlere sunacağımız hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

BULUT YEDEKLEME

DOSYA YEDEKLEME

SQL YEDEKLEME

OUTLOOK YEDEKLEME

DOSYA PAYLAŞIMI