dosya YEDEKLEME HİZMETLERİ

Genel Bakış

Çalışmalarınızı ve kişisel dosyalarınızı çok basit bir şekilde yedeklemeye başlayabilirsiniz. Yedeklediğiniz dosyaları panel erişimi ile görebilir ve istediğiniz yerden indirebilirsiniz.

Yedeklemek istediğiniz tüm klasörleri ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz klasör içindeki tüm dosyalarınız anlık olarak Narbulut’a yedeklenir. Dosyalarınızda yapmış olduğunuz tüm değişiklikler versiyonlanarak saklanır.

Klasördeki tüm dosyalarınızın tamamını istediğiniz bir tarihteki eski haline getirebilirsiniz. Yedeklediğiniz klasörlerde beyaz/kara liste oluşturabilir, sadece belirlediğiniz dosya uzantılarını yedekleyebilir yada belirlediğiniz dosyaların yedeklenmesini engelleyebilirsiniz. Yedeklenmesini istediğiniz maksimum dosya boyutu belirleyebilir, belirlediğiniz boyutun altındaki dosyaların yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

  • Anlık Yedekleme
  • Sınırsız Klasör Ekleme
  • Beyaz / Kara Liste
  • Versiyon Takibi
  • Klasör Geri Yükleme
  • Uzaktan Yönetim

Uygulama üzerinden yapmış olduğunuz tüm ayarlamaları ve yönetimi web panel üzerinden de yapabilirsiniz. Panel aracılığıyla yedeklediğiniz dosya ve klasörlerin istediğiniz versiyonlarına her yerden ulaşabilirsiniz. Panel üzerinde yedeklediğiniz dosyalarla ilgili sayılarına, uzantılarına, boyutlarına ve daha bir çok şekilde istatistiklere ulaşabilir, yedekleme durumunuzu anlık olarak takip edebilirsiniz.

KVKK Gereği Bulut Yedekleme

3.4.Kişisel Verilerin Bulutta Depolanması

Kişisel verilerin bulutta depolanması, hukuka aykırı işlemenin ve erişimin önlenmesi ile hukuka uygun muhafaza yükümlülüğü olan veri sorumlusunun kendi bilgi teknolojileri sistemi ağından ayrılmasına ve kişisel verilerin bulut depolama hizmeti sağlayıcıları tarafından işlenmesine eden olduğundan, bu durum birtakım riskleri beraberinde getirmektedir.

Bu nedenle, bulut depolama hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan güvenlik önlemlerinin de yeterli ve uygun olup olmadığının veri sorumlusunca değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, bulutta depolanan kişisel verilerin neler olduğunun detaylıca bilinmesi, yedeklenmesi, senkronizasyonun sağlanması ve bu kişisel verilere gerekmesi halinde uzaktan erişim için iki kademeli kimlik doğrulama kontrolünün uygulanması önerilmektedir.

Söz konusu sistemlerde yer alan kişisel verilerin depolanması ve kullanımı sırasında, kriptografik yöntemlerle şifrelenmesi, bulut ortamlarına şifrelenerek atılması, kişisel veriler için mümkün olan yerlerde, özellikle hizmet alınan her bir bulut çözümü için ayrı ayrı şifreleme anahtarları kullanılması gerekmektedir.

Bulut bilişim hizmet ilişkisi sona erdiğinde; kişisel verileri kullanılır hale getirmeye yarayabilecek şifreleme anahtarlarının tüm kopyalarının da yok edilmesi gerekir.

HİZMETLER

Bu kapsamda sizlere sunacağımız hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

BULUT YEDEKLEME

DOSYA YEDEKLEME

SQL YEDEKLEME

OUTLOOK YEDEKLEME

DOSYA PAYLAŞIMI